Goditje sizmike në Greqi, epiqendra dhe magnituda

Një tërmet ka goditur Greqinë mbrëmjen e kësaj të enjteje me magnitudë 3.9 të shkallës rihter. Lëkundjet e tërmetit janë ndier në në orën 21:51 në zonën detare pranë Gerolimenës në Laconia.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 30 kilometra në perëndim-jugperëndim të Gerolimenës me thellësi fokale 8.3 kilometra.Hap Pamjet Me Poshte!

Lëkundjet e tërmetit janë ndier të forta nga ana e qytetarëve, por fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Leave a Comment