Më 13 mars ka ditëlindjen, vajza kërkon ndihmën e djemve të Londrës për të blerë rroba

Në redaksinë e JOQ ALBANIA çdo ditë mbërrijnë mesazhe, denoncime e apele nga më të ndryshmet.

Por këto apele nuk janë vetëm për sëmundje apo halle, por edhe për dëshira.

Për të shprehur dëshirën e saj me shpresën se shqiptarët do ta ndihmojnë, një vajzë i është drejtuar redaksisë tonë.

Më 13 mars ajo feston 24-vjetorin e lindjes, por me rrogën që merr në call-center dhe kujdesin për familjen, nuk ia del dot të plotësojë dëshirat e saj.

Këtë ditëlindje ajo ka vendosur ta festojë ndryshe, duke zgjedhur të blejë rrobat që i pëlqejnë te Zara.

Por vlera e tyre i kalon mbi 2000€, prandaj ka vendosur të kërkojë ndihmën e shqiptarëve, (djemve të Londrës, siç thotë ajo) për plotësimin e kësaj dëshire.

Vajza është e vetëdijshme se kjo dëshirë/kërkesë mund të duket e çuditshme, por mendon se kjo është më mirë se sa të lidhesh me një djalë vetëm për para.

Mesazhi i vajzës:

Pershendetje JOQ duke qen se gjithmone degjojm raste kur kerkohet ndihme per arsye shendetsore (qe kur kam pasur mundesin kam ndihmuar dhe vet ) Ksaj here po ju shkruaj per dicka tjeter faqen tuaj e ndjekin shume persona dhe me 13 Mars lam ditelidnjen bej 24 vjece pak me par hapa app Zara dhe zgjodha gjithcka cfare doja dhe cfare me duhet dhe normal qe do me lumturonte.Une punoj ne tirane kam mbaruar nje shkolle profesionale jetoj me familjen dhe serish rrogat dihen si jan ne shqiperi duke qen se po vjen dhe 8 marsi gjerat qe une doja per ditlendjen dhe per diten e gruas kapin vleren 2 mij euro te gjitha sigurisht dmth Jan shume gjera dhe une nuk arrij dot tja bej dhurate vetes Por dhe doja shume ti blija mbase dikush tek faqja juaj do me kuptoj dhe (deshiren e vajzave per te bler )une rroba seshte se kam shume kuptohet besoj nga 2k blerje qe dua te bej Por kesaj here dua vertet tja blej vetes se kam punuar gjithe kto kohe dhe akoma sja kam dal

Ti bej nje dhurate vetes do isha e lumtur ta publikonit sigurisht te kursehen pak ato komentet jo po ka njerez qe skan buke etj sepse ktu secili shkruan hallin e vet Shyqyr zotit se kam hall aq te madh Por ndonjeher deshirat te bejn nje boshllek Sidomos kur nuk i arrin dot dhe kur ke shume deshire

Nuk eshte nje detyrim per te me ndihmuar Por me deshire ne kte fillim muaji dhe se shpejti vjen dhe Ramazani muaji me i bekuar .

Parat mund te dergohen me llogari bankare qe mund ta hapni dhe ju e thjesht mi dergoni mua 2k dua as me shume as me pak Mezi e mora si inisiativ Por nuk i dihet Ju falenderoj

Kerkes e cuditshme Por me mirë se te lidhem me dike sa per para Po kerkoj ndihme dhe nuk eshte turp kur e do dicka dhe nuk ja arrin mund te kerkosh ndihme !

Dhe nuk dua te dal ne kamera se Pastaj dhe per buken qe punoj vet do me thon ne rruge ja Ja kan dhen ato te joq leket per ta bler kshuqe anonim ju lutem dhe emrin

Ka shume persona qe skan ku i qojn leket 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Mund ta publikoni dhe me nenshkrimin vajza kerkon ndihme nga cunat e londres .Dhe me besoni qe seshte se po genjej Por vet sja arrij dot te blej asgje se ndihmoi familjen dhe une kam nevoje per rroba per dhurata per veten se gjithmone me kan munguar

Mund te jap ndonje numer llogarie ose thjesht hapeni ju Pastaj mi nisni mua qoft nga 1 euro per person shume veta ka qe e shohin se ngelem cdo dite duke lexuar ndihme per anen shendetsore njeriu ka dhe ndonjeher deshira te tjera ju lutem publikojeni dhe me beni nje enderr realitet sepse kam vendosur gjithcka cfare me mungon cfare me duhet dhe si perballoj dot me kto rroba shkoj ne 2 vite ju lutem publikojeni ju lutem 🙏🙏

Ju lutem publikojeni 🙏🙏🙏

Sepse me ate rroge qe marr kujdesem per prinderit dhe doja vertet tme realizohet. Ju betohem qe jam vajze dhe vertet per rroba i dua ato para seps e nese do i doja per dicka tjeter qe ju thoja sic ju thashe per kte

Sepse me 13 Mars kam ditlendjen dhe do doja ta publikonit me perpara 13 marsi eshte shume afer uroj ta publikoni sot 🙏ju lutem

Leave a Comment