Plas debati i ashpër në emision/ Baton Haxhia çohet në këmbë në mes të studios dhe përplaset ashpër me Salianjin, ja si reagon Blendi Fevziu

Diskutime e debate për marrëveshjen e fundit PS-PD shoqëruan emisionin e sotëm të “Opinion”. E në fakt mbyllja ishte po aq e zhurmshme, saqë analisti Baton Haxhiu e deputeti Ervin Salianji u çuan të dy në këmbë duke kundërshtuar njëri-tjetrin. I gjendur mes kësaj kakofonie ishte drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu i cili kësaj here nuk ngriti shkopin, por vuri letrën në ballë!

Ishte pikërisht teza e Haxhiut që ngjalli polemika në studio. Ai argumentoi se është kryeministri Edi Rama ai që ka stimuluar këtë dakordësi mes palëve për komisionet hetimore pasi kërkon faktorizimin e Berishës, si “përballje e denjë për të në zgjedhjet e ardhshme”.Hap Pamjet Me Poshte!

Baton Haxhiu: Asnjë njeri s’do bëjë koalicion me ju! Asnjë!

-Uluni, se s’ka mbaruar emisioni…

Ervin Salianji: E di ça më vjen keq? E di pse u çova unë? Unë u çova ta përcjell dhe shyqyr që erdhi dita…

Leave a Comment