Sërish tërmet në shtetin fqinj

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi.

Lëkundja nga tërmeti është ndier edhe Bosnjë e Hercegovinë.

Sipas EMCS-së, tërmeti ka qenë 3.6 ballësh. Departamenti i Sizmologjisë i Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji të Malit të Zi ka bërë të ditur se epiqendra e tërmetit ka qenë në një thellësi prej 14 kilometrash.

Nuk u raportua për dëme apo viktima nga ky tërmet.

Leave a Comment