“Ditë e mbushur me…”/ Horoskopi ditor sot, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Dite e mbushur me pasion te zjarrte kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni emocione pa fund ne krahët e atij qe dashuroni dhe do siguroheni se ai është personi i duhur me për cilin doni te kaloni jetën. Beqaret nuk duhet t’i besojnë tërësisht personave qe ne takimin e pare. Ndonjëherë pamja zhgënjen. Financat duhet t’i riorganizoni sa me [are qe situata te përmirësohet.

Demi

Jeta juaj ne çift nuk do ketë shume vështirësi gjate kësaj dite, megjithatë nëse doni te ruani një klime sa me te ngrohte, mendoni t’i bëni ndonjë surprize te këndshme partnerit. Beqaret duhet t’i marrin gjerat shtruar dhe te mos fillojnë një lidhje me personin e pare qe do takojnë. Financat do jene inkurajuese dhe aspak problematike. Shfrytëzojeni këtë rast për te bere ndonjë shpenzim te domosdoshëm.

Binjakët

Edhe nëse partneri ju bën ndonjë kritike te ashpër mos iu hidhni menjëherë ne fyt, por mundohuni te kuptoni perse ai e ka bere këtë gjë. Kontrollojeni ne çdo moment edhe sjelljen tuaj nëse nuk doni te keni probleme serioze. Beqaret do kenë nevoje për me tepër siguri para se te fillojnë një lidhje. Ne planin financiar nuk do keni për çfarë te qaheni.

Gaforrja

Do ngrini pikëpyetje te shumja gjate kësaj dite mbi atë qe keni ne krah për shkak te sjelljes se tij kohet e fundit. E mira do ishte te flisnit qetësisht dhe t’i sqaronit gjerat njëherë e mire. Beqaret me mire qe qëndrojnë edhe sot vetëm sepse personat qe do iu vijnë rreth e rrotull nuk do jene shume te përshtatshëm. Ne planin financiar situata do mbetet e njëjtë.

Luani

Edhe pse ne një lidhje do ndiheni shume te vetmuar gjate kësaj dite. Partneri do iu lere shume pas dore duke u marre me çështje me te rëndësishme. Për beqaret do ketë jo vetëm takime, por edhe dashuri me shikim te pare. Shfrytëzojeni ditën deri ne minutën e fundit! Financat ne përgjithësi do jene te mbrojtura, por gjithsesi me shpenzimet mos e teproni.

Virgjëresha

Do e përmirësoni mjaft lidhjen tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do i shtoni dozat e komunikimit me njeri-tjetrin. Ata qe kane pasur mosmarrëveshje do i sqarojnë shpejt ato. Beqaret nuk duhet te tregohen te nxituar sepse do bëjnë gabime te pafalshme. Ne planin financiar duhet te ndiqni një strategji te përpiluar mire nëse doni qe situata te mos ketë tronditje.

Peshorja

Tregohuni paksa me te hapur me partnerin tuaj sot dhe mos u mundoni për asnjë moment te kopjoni historitë e dashurisë te filmave tuaj te preferuar. Beqaret do kenë takime premtuese me persona te veçante. Shfrytëzojini këto mundësi! Financat do jene gjithë kohës te ekuilibruara prandaj mund te shpenzoni edhe pak me tepër.

Akrepi

Nëse doni qe lidhja juaj te shkoje sa me mire duhet t’i shprehni edhe me tepër ato qe ndjeni sot. Partneri do beje te njëjtën gjë ne mënyrë qe ju te ndiheni te dëshiruar. Beqaret për fat te keq nuk do arrijnë ta gjejnë as sot atë qe kane ëndërruar. Financat qe sot do fillojnë pak nga pak te stabilizohen. Përfitoni për te hequr disa para mënjanë qe te siguroni te ardhmen.

Shigjetari

Nëse jeni ne një lidhje duhet te tregoheni shume te kujdesshëm gjate kësaj dite. Te shumte do jene personat qe do kërkojnë t’iu prishin pune. Për beqaret do jete Jupiteri planeti me i favorshëm. Ai do iu krijoje mundësi te shumta për takime te mrekullueshme. Ne planin financiar duhet te mendoheni dy here para se te hidhni çdo hap. Shmangni gabimet!

Bricjapi

Beqaret do jene me te privilegjuarit e kësaj dite. Mundësitë për takime emocionuese do jene te mëdha dhe ka shume gjasa qe te fillojnë menjëherë histori dashurie. Çiftet do e kenë serish te vështirë ta përmirësojnë marrëdhënien dhe debatet do vazhdojnë. Ne planin financiar situata mund t’iu dale jashtë kontrollit nëse shpenzoni me sy mbyllur.

Ujori

Jeta sentimentale e çifteve do jete e mire sot, prandaj mund t’i kushtoni edhe pak me tepër vëmendje profesionit. Partneri do ju kuptoje dhe do iu mbështesë gjithë kohës. Beqaret edhe pse do lodhen se kërkuari nuk do arrijnë ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Plutoni do iu sjelle fat ne planin financiar. Shlyeni fillimisht borxhet qe keni e me pas shpenzoni.

Peshqit

Dite e mbushur me momente te lumtura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni për mrekulli pranë partnerit dhe do përjetoni kënaqësi te papërshkrueshme. Beqaret duhet ta lënë veten te lire dhe te bëjnë atë qe do iu thotë zemra. Ne planin financiar do ndizet sinjali i alarmit për shkak te shpenzimeve marramendëse qe do kryeni. Kujdes, sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit.

Leave a Comment