Ylli Merja : Nëse keni këto shenja në trup tregoni kujdes te madh, mëlçia juaj po vuan nga kjo sëmundje e…

“Kemi të bëjmë me disa këputje trupore, lodhje pa shkak ose nganjëherë ndihemi që në mëngjes si të lodhur ose duhet të kuptojmë shenjat që po toksifikohemi,

psh: një urinim I pakët, por me ngjyrë shumë të errët si ajo birra e zezë. Ndërsa një shenjë tjetër është që sytë fillojnë të zverdhen pak dhe më pas shoqërohet me një zverdhje në fytyrë” u shpreh ai.

Por si t’i kuptojmë këto simptoma, mjeku popullor Ylli Merja thotë se mund t’I vëzhgoni lehtësisht pasi të konsumoni një vezë:

“Zieni një vezë, ta haj atë sot dhe të shikojë sytë dhe fytyrën nesër në ëmngjs esëll sa cohemi do të shikojmë këtë pjesën e zbardhur të globusit të syrit që është I verdhë, atëherë personi duhet të shkojë patjetër tek mjeku” tha ai.

Por çfarë i duhet mëlçisë për tu pastruar, cilat janë ushqimet, bimët dhe përzierjet bimore që e ndihmojnë në rikuperim?

“Hirra me pak nga këto shtesat që ne përmendim ajo është e mjaftueshme për të bërë këtë detoksin.

Nëse do të përdorim ujë me këto frutat si limon, ekeveria, majdanoz, aloe vera, mollë e lëmë tërë natën dhe mund ta pijmë gjatë ditës, është një detoks I mrekullueshëm’’ u shpreh mjeku alterntativ Ylli Merja./Shqiptarja.com

Leave a Comment