Princ Leka kërkon të dëbojë nga Pallati Mbretëror Elia Zaharinë, gazetarja zbardh detaje nga dosja në Gjykatë - Web Lajme

Princ Leka kërkon të dëbojë nga Pallati Mbretëror Elia Zaharinë, gazetarja zbardh detaje nga dosja në Gjykatë

Detaje të reja janë publikuar këtë të enjte nga konflikti mes Princit Leka dhe aktores Elia Zaharia.

Sipas dosjes së siguruar nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, gjykata dyshon se Princi Leka Zogu ka si qëllim të largojë bashkëshorten në proces divorci nga Pallati Mbretëror.Hap Pamjet Me Poshte!

“Gjithashtu gjykata ka parasysh se: Së pari: në polici rezulton se është paraqitur fillimisht shtetasi Leka i Dytë Zogu referuar orës të vendosur nga procesverbalet e deklarimeve, së dyti konflikti ka nisur pikërisht sepse shtetasi Leka i Dytë Zogu në momentin që është paraqitur në banesë ka gjetur vajzën e mitur në shoqërinë e gjyshit të saj Gjergj Zaharia dhe mes tyre u provua se ka pasur një konflikt, së treti faktin se si masë mbrojtëse shtetasi Leka i Dytë Zogu kërkoi që gjykata të vendosë që shtetasja Elia Zogu mos të jetojë më aty, provon se shtetasi Leka Zogu ka si qëllim të përdorë urdhrin e menjëhershëm të mbrojtjes për të nxjerrë shtetasen Elia Zogu nga banesa”, shkruhet në dosje.

Princi Leka në dëshminë e plotë që ka dhënë në polici ka theksuar se kur ka shkuar të takojë vajzën e tij 3-vjeçare, Gjergj Zaharia e ka kërcënuar dhe shkelmuar në këmbë.

Sipas dosjes, ai shprehet se vetëm është mbrojtur nga sulmi ndaj tij.

Sipas dosjes së gjykatës, në orën 16.40 minuta është paraqitur në polici Leka i Dytë Zogu i cili ka deklaruar: Unë jam paraqitur në Komisariatin e Policisë për të kallëzuar se sot rreth orës 15:20 minuta unë kam qenë në banesën time në rrugën “Murat Toptani’ rezidenca familjare mbretërore nr.6, Tiranë për të takuar vajzën time të moshës 3 vjeçe, pasi me ish bashkëshorten shtetasen Elia Zogu jemi ne proces divorci.

Unë fillimisht jam takuar me shefin e administratës së oborrit shtetasin Syl Mulosmanaj të cilin e kam pyetur në lidhje me një dollap që ishte boshatisur në kundërshtim me marrëveshjen.

Më pas unë i kam kërkuar Sylës që të më shoqëronte deri tek vajza ime për ta takuar për të cilën me një marrëveshje për zgjidhje martese kemi rënë dakord me ish bashkëshorten. Unë jam ngjitur sipër së bashku me Sylen dhe kam gjetur vajzën time Geraldina Zogu e moshës 3 vjeç e cila ka qenë në shoqërinë e gjyshit të saj babait të ish bashkëshortes shtetasit Giergi Zaharia.

Në këtë moment unë kam përqafuar vajzën time dhe shtetasi Gjergj Zaharia ka filluar me fjalë fyese dhe kërcënuese në drejtimin tim duke me thënë se si duhet të ndërrosh rrugë kur të më shikosh mua.

Reagimi im para kësaj situate ka qenë duke iu drejtuar Gjergjit që të mos ofendojë dhe kërcënojë sidomos në prani të vajzës edhe i kam kërkuar të largohej nga dhoma ku unë po qëndroja me vajzën. Në këto momente situata ka agravuar shtetasi Gjergji Zaharia më është afruar duke më shtyrë e goditur me shkelma tek këmbët e mia.

Reagimi im ka qenë vetëm mbrojtës por Giergji ka vazhduar duke më goditur edhe më ka grisur xhupin si dhe ka marrë një send të fortë (statujë druri) me të cilën më ka goditur por unë jam mbrojtur me parakrah dhe jam goditur nga duart me të, më pas ka ardhur dhe ish bashkëshortja Elia Zogu e cila dhe ajo ka filluar që të më sulmoje fizikisht dhe duke më ofenduar dhe kërcënuar edhe ajo.

Unë kam tentuar që ti largohem kësaj situate por gjatë largimit ish bashkëshortja ka vazhduar sulmin ndaj meje fizikisht edhe duke më kërcënuar më pas kam dalë jashtë oborrit për t’u larguar i ndjekur nga ish bashkëshortja e cila ka vazhduar edhe në bulevard duke më ndjekur. Me pas jam paraqitur pranë komisariat Nr.1 për të bërë kallëzim penal pasi kërkoj ndjekje ligjore të këtij problemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *