“Lindi fëmija dhe pastaj u ndamë me partnerin”/ Ish-banorja e BBV rrëfehet si asnjëherë më parë: Kishim prespektiva të ndryshme, i dhamë fund lidhjes sepse…

Ajo ka treguar se ka emigruar shumë e vogël në Londër, por pavarësisht kësaj i kanë ruajtur traditat.

“Prindërit e mi vendosën që të shkonim në Londër për një jetë më të mirë. Jam shumë e lumtur dhe krenare për të që na sollën në Londër. Pavarësisht se jemi rritur andej i kemi ruajtur traditat. Gatimet tradicionale kryesisht”, tha ajo.Hap Pamjet Me Poshte!

Sara Karaj ndër të tjera ka folur edhe për partnerin e saj me të cilin është ndarë. Ai është edhe babi i vajzës. Ish-banorja është shprehur se ka marrë fund për shkak të disa keqkuptimeve në çift.

“Vajza ime është rritur me plot dashuri. Jemi çdo ditë me njëri-tjetrin, se jetojmë në një lagje me familjarët. Me babain e saj unë jam njohur, kam ndenjur tre-katër vite me të, është shqiptar. Ka marrëdhënie të mira me vajzën, por ne nuk jemi bashkë. Jemi njohur nga një kushëri i largët i përbashkët, që ai e kishte shok. Kemi dalë për kafe dhe aty mi kishte ngjitur sytë. Ka thënë kjo do të jetë nusja ime. Ishte dashuri me shikim të parë. Nuk kemi bërë dasëm.

Kemi pasur bashkëjetesë dhe fejesë. Dasëm nuk bëmë se ra kovidi, lindi fëmija, pastaj ndarja dhe nuk bëmë, por nuk më ka ngelur merak që nuk e kam bërë. Kemi pasur disa keqkuptime në çift, janë gjëra që ndodhin pas lindjes së fëmijës. Ai kishte perspektiva të tjera dhe unë të tjera. Ka qenë një vendim i përbashkët”, u shpreh Sara Karaj.

Leave a Comment