Po hidhte mbeturinat, rrëshket në lumin Buna dhe humb jetën i moshuari

SHKODËR-Policia e Shkodrës ka gjetur në bregun e lumit Buna, trupin e pajetë të një 77-vjeçari, banues në fshatin Dajç.Hap Pamjet Me Poshte!

I moshuari dyshohet se ka rrëshqitur aksidentalisht në ujërat e lumit, kur po hidhte mbeturinat dhe më pas është mbytur.

‘Rreth orës 15:30, në bregun e lumit Buna, është gjetur trupi i pajetë i shtetasit P. Gj., 77 vjeç, banues në fshatin Dajç, i cili dyshohet se ka rrëshqitur aksidentalisht në ujërat e lumit, kur po hidhte mbeturina, dhe është mbytur.

Grupi hetimor vijon punën për të dokumentuar me prova ligjore rrethanat e kësaj ngjarjeje’.

Leave a Comment