Meritoni rrëfeu se djali i tij vuan nga autizmi, ish-partnerja i përgjigjet ashpër!

Moderatori Meriton Mjekiqit të shtunën në BBVIP rrëfeu për herë të parë se djali i tij, Loar vuan nga autizmi.

“Loari është më autizëm dhe kjo është arsyeja që kam ardhur në këtë shtëpi që nëse fitoj të përgjigjem për djalin. Kam shumë emocione kur flas për djalin tim kam shumë muaj që nuk flas dhe nuk e shoh as ne kamer telefoni. Ishim 22 vjeç kur e kuptuam që do bëheshim prindër. Hap Pamjet Me Poshte!

Nuk kam qenë kur ka lindur djali, ja kam dëgjuar zërin nga telefoni sepse nuk kishim viza, pandemia edhe disa probleme që kisha me bashkëshorten e kam takuar djali kur ishte 2 vjeç e kam të vështirë të flas.

Kam pasur probleme me ish-bashkëshorten ka muaj që nuk e di si është, a ka ecur. Më ka marr malli dua të shoh ndonjë video apo diçka uroj që një dite të behet burrë dhe do ta kuptoj ndarjen tonë do ti kërkoj falje djalit tim dhe do mundohem të jem shembulli me i mirë për të”, rrëfeu Metioni.

Gjatë rrëfimit të tij, Meritoni po ashtu i bëri thirrje publike mamasë së djalit që t’ia lejë gjysmën e tij t’i qëndrojë afër. Pas kësaj deklarate ka reaguar edhe ish-partnerja, e cila përmes një Instastory shkruan:

“Mos u shqetëso zemër e vërteta fiton gjithmonë… Së shpejti”./M.K-dritare.net

Leave a Comment