Aksident i frikshëm, kamioni mbetet varur mbi urë

Një kamion mbeti i varur në mënyrë dramatike mbi buzë të Urës Përkujtimore Clark në Louisville, Kentucky pasi u përplas me një pengesë.

Video tregon punonjësit e shpëtimit që zbresin për të nxjerrë shoferin, një grua, nga kabina.

Nuk dihet ende plotësisht se si ka ndodhur ngjarja. Ngjarja ndodhi pak pas mesditës, një gjysmë kamion Sysco u përfshi në një aksident me tre automjete mbi urën që lidh Kentakin dhe Indianën. Kamioni përfundoi duke u varur në buzë të urës me kabinën e varur pothuajse 30 metra mbi lumin Ohio.

Skuadra e “Louisville Fire” mbërriti tre minuta më vonë dhe filloi të orkestronte një plan për të shpëtuar shoferen femër ende brenda.

“Ne kemi bërë disa gjëra të çmendura, por kjo i kalon të gjitha”, tha Zjarrfikësi Bryce Carden gjatë një konference për shtyp. “Gjithçka kthehet në stërvitje. Ne e kemi bërë këtë ndoshta njëqind herë. Sapo e arrita, ajo ishte super e qetë dhe e mbledhur dhe na lejoi të bënim atë që bëjmë.”

Leave a Comment