Si i humbi Linda Halimi 50 kg?! Regjimi i ditëve të këngëtares

Këngëtarja shqiptare nuk e ka mbajtur për vete sekretin e suksesit. Ka zbuluar dietën ushqimore që e ndihmoi të rrëzonte 50 kilogramë.

Kështu, për hidratim, Linda konsumon rreth 1.41 litër ujë në ditë. Hap Pamjet Me Poshte!

Mëngjesi: 3 vezë të skuqura me një filxhan me kërpudha të pjekura në skarë, qepë dhe speca. 1 gotë lëng portokalli.

Dreka: 1 vezë të skuqur me një filxhan oriz të mbushur me kërpudha të skarës, qepë dhe speca.
Ushqim të shpejtë (Snack): 1 filxhan me mix manaferrash, çaj mente ose çaj jeshil.

Darka: Smoothie me qumësht bajamesh, manaferrash ose ananasi.

Pas darke: 1 tas me 60 ml kos dhe mix manaferrash.

Linda thotë ndër të tjera se ajo nuk ushqehet me karbohidrate pas orës 5 të pasdites, por gjatë ditës, para se të bëjë palestër ose të ngjitet në skenë, ha makarona ose rizoto (oriz).
Ndërkohë që ka 5 vite pa ngrënë një copë pizza.

Leave a Comment