Kombinimet e ketyre shenjave bëjnë historitë më të bukura të dashurisë!

DEMI dhe GAFORRJA Demi dhe Gaforrja kanë një mirëkuptim të pabesueshëm, në çdo gjë të tyren. Punojnë dhe jetojnë shumë mirë bashkë, dhe kanë prirjen për të ruajtur lidhjen emocionale dhe fizike. Ky mirëkuptim është arsyeja përse krijojnë një marrëdhënie shumë shpirtërore, dhe sa më shumë të kalojë koha, aq më e fortë bëhet ajo! … Read more

Ja kush janë 9 hajdutët e bandës së mikrokredive që prokuroria ka kërkuar masa sigurie

Prokuroria e Tiranës ka goditur më në fund bandën e mikrokredive. Edhe pse me shumë vonesë, pasi Ministria e Drejtësisë ka bërë 700 faqe kallëzim penal që në shkurt 2020, sërish veprimi i Prokurorisë është për t’u vlerësuar. Prokuroria ka kërkuar 9 masa sigurie arrest me burg dhe arrest shtëpie për disa fije të kupolës … Read more

Halil Kastrati ndërohet me çmimin e Mirësisë nga Erdogan

Halil Kastrati është i njohur tashmë për humanizmin e madh të tij. Përmes shoqatës së Bamirësisë ‘Jetimat e Ballkanit’, Kastrati ka gëzuar mijëra zemra në mbarë trojet shqiptare, raporton gazeta10. Me veprat e tij prej një humanisti të devotshme, Halil Kastrati ka arritur t’i ofrojë pranë vetës donatorë të shumë. Vepra e humanisti Kastrati po … Read more

“Nga mosmirënjohja, të ktheva shpinën”- Bes Kallaku “thumbon” Xhensilën pas ndarjes? Aktori: Do mbash mëkatin apo do bësh viktimën

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku i ka dhënë fund disa muaj më parë martesës së tyre disavjeçare, nga e cila kanë ardhur në jetë edhe dy fëmijët, Ajka dhe Amen. Së fundmi, Besi ka publikuar një bashkëpunim të ri, ku fansat kanë aluduar se teksi i këngës është “thumb” për ish-partneren e tij. “Nga … Read more

U lirua nga burgu pas 13 vitesh, kush është 52-vjeçari që masakroi me thikë gruan për xhelozi! Si vrau burrin e dashnores, pasi bashkëshortja e tij i zbuloi tradhtinë

Jakup Shahu, 52-vjeçari i cili në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 maj) plagosi për shkaqe xhelozie me thikë gruan e tij është një emër i njohur për policinë shqiptare. 13 vite më parë, konkretisht më 7 shtator 2011, në atë kohë 39 vjeç, Jakup (Arben) Shahu ka vrarë me armë zjarri Arjan … Read more