Kush ishte shoferi ‘hero’ i furgonit që sakrifikoi veten dhe shpëtoi gjithë pasagjerët në aksidentin e sotëm? Video

LEZHË- Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në aksin Lezhë-Laç. Nga aksidenti humbi jetën drejtuesi i furgonit, Ardjan Stafa 50 vjeç. Paraprakisht dyshohet se shoferi ka pësuar atak kardiak. MNegjithatë ai arriti të shpëtojë pasagjerët duke manovruar në sekondat e fundit. ‘Rreth orës 10:00, në aksin rrugor “Lezhë-Milot”, shtetasi A. S., rreth … Read more

Gruaja e vetme ne bote qe konsumon vetem 2 ushqime per te jetuar pasi te tjerat i shkaktojne alergji

Gruaja ka ngrene vetem keto dy ushqime per 5 vite me radhe pasi kishte nje forme te rende alergjie Carolina u diagnostikua me nje sindrome te vecante te aktivizimit te qelizave ne Maj te 2019 pasi kishte perjetuar episode te perseritura anafilaktike. Caroline Cray zhvilloi alergji të rënda ushqimore ndaj kikirikëve, arrave, susamit, mustardës, kivit, … Read more

U rrëzua duke punuar në kopsht, humbet jetën e moshuara

Aksidentohet duke punuar dhe humb jetën e moshuara. 82-vjeçarja Ksanthipi Thomagjini kishte dalë për të bërë disa punë në kopsht ku aksidentalisht ka rrëshkitur dhe ka rënë në tokë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Nivicë, bashkia Himarë. Mësohet se e moshuara është dërguar menjëherë nga të afërm të saj në urgjencën e Sarandës, por nuk … Read more

“O jetë, o dritë…- Çiljeta Xhilaga merr surprizën emocionuese nga i dashuri i saj, ja çfarë i dërgoi me dron futbollisti Alban Hoxha

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, ditën e sotme është surprizuar nga me një dron nga partneri i saj, sportisti Alban Hoxha, në “Fermavip”. Çiljeta është gëzuar pafund nga surpriza e të dashurit të saj, i cili gjithashtu i kishte dërguar bluzën e tij të skuadrës së futbollit. “Hoxha 12 gjithë jetën”– shkruhej krahas fotos së futbollistit. E … Read more

Skenari djallëzor i klanit Duka për vrasjen e Vis Martinajt, kush janë vajzat që u përdorën si karrem nga “mbreti i kumarit”

Emisioni ‘Në Shënjestër’ i gazetares Klodiana Lala në News24 ka trajtuar mbrëmjen e sotme dosjen më të fundit të SPAK ku zbardhen shumë detaje mbi lidhjet, përplasjet, aleancat dhe skenarët e vrasjeve, mes grupeve apo bandave kriminale. Materiali i mëposhtëm zbardh detaje nga planet për vrasje që thurte Vis Martinaj për vëllezërit Duka, por edhe … Read more

Feston sot ditëlindjen, Megi Pojani nuk përmbahet, poston foton provokuese, i mbulon të pasmet me…

Moderatorja e njohur, Megi Pojani vazhdon të jetë tepër aktive në rrjetin social “Instagram”, ku shpesh ndan me ndjekësit momente nga përditshmëria e saj. Ajo sot feston ditëlindjen dhe nuk munguan dhe urimet nga miqtë e saj. Një foto e cila tërhoqi vëmendje, ishte një ripostim i bërë nga moderatorja, ku një ndër miket e … Read more